V pondělí otevíráme! 🥳 V Ostravě a Brně se na tebe těšíme od 10 a v Praze výjimečně od 11.💚
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Navigace:

Queens koledy podle Kláry

Píše Klára, 22. 12. 2018

Hudba na nás v prosinci útočí ve velkým, většinou to ale nejsou úplně libý tóny (teda pokud zrovna nejsi příznivec rip-offů všech koled světa). Milovníci Vánoc prominou, ale jakmile někde slyším cinkání rolniček a rádoby veselý sváteční melodie, nasazuju sluchátka a volume vytahuju na maximum. 

Čím léčím svoje zvukovody? Mrkni se dole. Doporučuju naladit s rozsvícením první svíčky na vánočním stromečku. Dárky se totiž nejlíp rozbalujou u svižnýho techna.

  Gabber Eleganza – Never Sleep

  Za tímhle projektem stojí Ital Alberto Guerrini, kterej aktuálně žije a tvoří v Berlíně (kde jinde). Kromě hudby dělá i super merch. A když se budeš před Silvestrem nudit, zaskoč si na něj do Berghainu – jeho intenzivní post-rave sound prostě musíš slyšet naživo.

  Fatima al Quadiri – Galby

  Fatima je další berlínská rezidentka (dostala se tam mimochodem přes Senegal a Kuwait). Je to vizuální umělkyně, hudebnice a taky skvělá performerka – její vystoupení bylo highlightem letošního Lunchmeatu.

  Amnesia Scanner – AS Want It

  Finský duo produkuje syrovou elektronickou hudbu. Letos jim vyšlo nový album Another Life, kde mimo jiný zkombinovali nazpívaný a roboticky naprogramovaný vokály. O ty se postarala umělá inteligence s názvem Oracle, kterou si sami vytvořili.

  Raime – Stammer

  Pánové jsou doma v Londýně, kterej se taky odráží v jejich hudbě. Je temná, mlhavá a skoro brutalistická – třeba jako Barbican Centre, místní architektonickej skvost.

  Yaeji - drink i´m sippin on

  Kathy Yaeji Lee je hudebnice z Jižní Koreje, která žije v Brooklynu. Míchá house, pop i klubovou elektroniku s korejským a anglickým zpěvem (teda spíš takovým podmanivým šepotem). Tohle bizarní kombo funguje překvapivě dobře!

  070 Shake – I Laugh When I´m With Friends But Sad When I´m Alone

  Trochu z jinýho hudebního soudku je teprve 21letá americká zpěvačka a rapperka Danielle Balbuena, známá spíš jako 070 Shake. Tuhle kočku se rozhodně vyplatí sledovat, vylítla totiž jako raketa a ještě o ní hodně uslyšíme. Letos už stihla spolupracovat třeba s Kanye Westem nebo Pusha-T a stáhl si ji k sobě label Def Jam. Chceš se o ní dozvědět víc? Čti nejnovější vydání Highsnobiety.

  A na závěr jedno ohlídnutí back to the days, protože rozhodně neplatí, že kvalitní hudba vzniká jen v letech se dvojkou na začátku. Tenhle progresivní sound spatřil světlo světa v roce 1984, a pořád je to bomba!


  Přečti si ještě něco!

  Ups! Váš prohlížeč už něco pamatuje a doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(