☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Queens koledy podle Kláry

Píše Klára, 22.12.18

Hudba na nás v prosinci útočí ve velkým, většinou to ale nejsou úplně libý tóny (teda pokud zrovna nejsi příznivec rip-offů všech koled světa). Milovníci Vánoc prominou, alejakmile někde slyším cinkání rolniček a rádoby veselýsváteční melodie, nasazuju sluchátka a volume vytahuju namaximum. 

Čím léčím svoje zvukovody? Mrkni se dole. Doporučujunaladit s rozsvícením první svíčky na vánočním stromečku.Dárky se totiž nejlíp rozbalujou u svižnýho techna.

  Gabber Eleganza –Never Sleep

  Za tímhle projektemstojí Ital Alberto Guerrini, kterej aktuálně žije a tvoří vBerlíně (kde jinde). Kromě hudby dělá i super merch. A když sebudeš před Silvestrem nudit, zaskoč si na něj do Berghainu –jeho intenzivní post-rave sound prostě musíš slyšet naživo.

  Fatima al Quadiri – Galby

  Fatima je další berlínská rezidentka (dostala se tam mimochodempřes Senegal a Kuwait). Je to vizuální umělkyně, hudebnice ataky skvělá performerka – její vystoupení bylo highlightem letošního Lunchmeatu.

  Amnesia Scanner – AS Want It

  Finský duo produkuje syrovou elektronickou hudbu.Letos jim vyšlo nový album Another Life, kde mimo jiný zkombinovali nazpívaný aroboticky naprogramovaný vokály. O ty se postarala uměláinteligence s názvem Oracle, kterou si sami vytvořili.

  Raime – Stammer

  Pánové jsou doma v Londýně, kterej se taky odráží v jejichhudbě. Je temná, mlhavá a skoro brutalistická – třeba jako Barbican Centre,místní architektonickej skvost.

  Yaeji - drink i´m sippin on

  Kathy Yaeji Lee je hudebnice z Jižní Koreje, která žije vBrooklynu. Míchá house, pop i klubovou elektroniku s korejským aanglickým zpěvem (teda spíš takovým podmanivým šepotem). Tohlebizarní kombo funguje překvapivě dobře!

  070 Shake – I Laugh When I´m With Friends But Sad When I´m Alone

  Trochu z jinýho hudebního soudku je teprve 21letá americká zpěvačka a rapperka Danielle Balbuena, známá spíš jako 070 Shake. Tuhle kočku se rozhodně vyplatí sledovat, vylítla totiž jako raketa a ještě o ní hodně uslyšíme. Letos už stihla spolupracovat třeba s Kanye Westem nebo Pusha-T a stáhl si ji k sobě label Def Jam. Chceš se o ní dozvědět víc? Čti nejnovější vydání Highsnobiety.

  A na závěr jedno ohlídnutí back to the days, protože rozhodně neplatí, že kvalitní hudba vzniká jen v letech se dvojkou na začátku. Tenhle progresivní sound spatřil světlo světa v roce 1984, a pořád je to bomba!


  Přečti si ještě něco!

  Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(