☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Queens Music Tips #6

Píše Radim, 14.11.16

Konec kalendářního roku vždy znamená zvýšený počet hudebních releasů z kategorie důležitých, či zásadních. Nejinak je tomu i letos, kdy týden co týden vycházejí nové desky, jejichž ambice míří velmi vysoko. Dnes vám pošlu trojici alb, která mi momentálně rotují v telefonu a která můžu se zcela čistým svědomím jen a jen doporučit.

Jay Prince – Smile Good

Jako prvního tu mám na seznamu londýnského rodáka Jay Prince. Ten mimochodem hrál na letošním ročníku Hip Hop Kempu a jeho performance řadím mezi ty určitě nejlepší! Už od tohoto koncertu jsem se moc těšil na jeho nadcházející projekt Smile Good, který vyšel před necelým měsícem. Skvělá flow, soulful hip-hop. Hrozně dobře se to poslouchá. A že je Jay Prince budoucnost dokazuje i to, že předskakuje v rámci evropské tour samotnému Chance The Rapperovi.

NxWorries – Yes Lawd!

Ten samý den, kdy na Hip Hop Kempu hrál výše zmíněný Jay Prince, patřilo o dvě hodiny později hlavní pódium jménu Anderson .Paak. A .Paak je samozřejmě můj hrdina. Společně s producentem Knxwledgem vydali společnou desku Yes Lawd!, na kterou jsme všichni čekali už rok a půl od vydání geniálního singlu Suede. A deska je to opravdu skvělá. Možná mě vlastně na první poslech baví ještě víc, než .Paakovo loňské album Malibu.

A Tribe called Quest – We got it from Here… Thank You 4 Your service

18 let od poslední desky The Love Movement a půl roku poté, co nás navždy opustil Phife Dawg (R.I.P.) přicházejí se svým šestým řadovým albem legendární ATCQ. A jsou ti samí ATCQ, na jejichž singlech Bonita Applebum a Scenario jsem vyrůstal. Neskutečně melodičtí, velice silní v tématech, charismatičtí. Nikdy bych nevěřil tomu, že kapela, která byla tak dlouho rozhádaná, se ještě někdy dá ve studiu dohromady a nahraje takovou desku.


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(