☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

@radimstezka: Jak se starám o svoje tenisky

Píše Radim, 24.06.15

Poměrně pravidelně se nás na sociálních sítích ptáte, jak a čím čistíme tenisky. Každý z členů našeho týmu na to jde trochu jinak, zde vám popíšu, jakou kombinaci používám já. Na tu původní otázku totiž neexistuje jednoznačná odpověď.

@radimstezka: Jak se starám o svoje tenisky

Vše začíná impregnací. Zvyknul jsem si na Crep Protect, i z toho důvodu, že než jsem stačil objednat podobný přípravek od Jason Markk, tak byl vyprodaný a jeho doskladnění trvalo tak dlouho, že beru Crep jako první volbu. Nikdy jsem nebyl žádným velkym fanouškem impregnací, ale už jsem si na jejich používání konečně zvyknul, takže Crepem to u mě začíná.

@radimstezka: Jak se starám o svoje tenisky

Na standardní čištění tenisek používám přípravky od Jason Markk. Konkrétně kombinaci čistícího roztoku a Premium kartáče. Standardní kartáč je přece jenom celkem hrubý a není úplně ideální na všechny materiály (hlavně na kůži a podobné jemnější materiály). Investice do Premium brushe se rozhodně vyplatí i co se týče životnosti. Ten můj mám už přes dva a půl roku a štětiny pořád drží dobře. A věřte mi, že je v permanenci dost často :) Doma mám i Cure sadu od Crep Protect, ale používám z ní jenom hadřík. Čistící roztok mám doma v podstatě jen pro případ, kdyby mi došel roztok od Jason Markk. A ten od Jasonu taky víc voní :)

@radimstezka: Jak se starám o svoje tenisky @radimstezka: Jak se starám o svoje tenisky@radimstezka: Jak se starám o svoje tenisky@radimstezka: Jak se starám o svoje tenisky@radimstezka: Jak se starám o svoje tenisky@radimstezka: Jak se starám o svoje tenisky@radimstezka: Jak se starám o svoje tenisky

Dalším super produktem jsou Jason Markk Quick Wipes. Jsem asi jedinej, kdo je používá, ale fakt je to boží věc. Mám je různě po kapsách, v peněžence, kdykoliv jedu mimo Prahu tak je přidávám do kufru. Prostě výborná věc na „operativní“ čištění, když vám někdo šlápne na tenisky, projdete louží, etc.

@radimstezka: Jak se starám o svoje tenisky@radimstezka: Jak se starám o svoje tenisky@radimstezka: Jak se starám o svoje tenisky@radimstezka: Jak se starám o svoje tenisky@radimstezka: Jak se starám o svoje tenisky@radimstezka: Jak se starám o svoje tenisky

Dál bych vám rád prozradil, jak se starám o tkaničky. Samozřejmě nejvíc easy způsob je hodit je do pračky. Osobně mám ale radši rychlejší řešení – vzít PET lahev, naplnit jí vodou, přidat jednu lžičku pracího prášku a tkaničky v tom všem pár minut protřepat a je hotovo. Pro netrpělivé jako jsem já ideální volba :)

Poslední věcí, kterou bych rád zmínil a která do týhle celý kombinace výborně zapadá, je guma od Collonilu. Přesněji Collonil Soft Gum Classics. Hrozně praktická věc na čištění bílejch midsoles. Hodně jí využívám hlavně na moje Stan Smiths. Zaschlou špínu prostě stačí vygumovat :)


Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(