Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Sustainable streetwear v Queensu

Píše Klára, 20.01.21

Ano, i streetwear může vznikat bez zbytečné zátěže pro planetu a za férových podmínek. Pokud se o otázku udržitelnosti zajímáš, máme pro tebe dobrou zprávu. Streetwear značek, které myslí zeleně, výrazně přibývá.

Najdeš je i u nás na webu pomocí filtrů “Eco-friendly” (oblečení a tenisky vyrobené způsobem šetrným k přírodě) a “Vegan” (věci, co neobsahují žádné materiály živočišného původu). Všechny informace ověřujeme u výrobců a obě kategorie postupně plníme novým zbožím.

A jestli nejedeš na zelené vlně a jde ti hlavně o swag, nemusíš se bát, protože nálepka „sustainable“ rozhodně neznamená kompromis na úkor stylu nebo kvality – v případě těchhle kousků je to právě naopak, jak se můžeš přesvědčit v nejnovějším Queens lookbooku. V hlavní roli najdeš oblečení naší oblíbené dánské značky Wood Wood. Počínaje kolekcí FW20 jsou všechny její věci vyrobené ze 100% udržitelných materiálů, které pocházejí z férových zdrojů.

Druhou komplet sustainable značkou v Queensu je Patagonia, naprostý průkopník v tomhle oboru. Její produkty jsou prvotřídní a vydrží ti doslova do konce života – pokud je s nimi něco v nepořádku, můžeš je kdykoliv poslat do Patagonie na opravu, výměnu nebo vrácení.

A brzo nám v portfoliu přibude uvědomělý španělský kamarád Ecoalf, který má mezinárodní certifikát B Corp podobně jako Patagonia. Z odpadních materiálů (staré rybářské sítě, plastový odpad z moře, pneumatiky nebo kávové zbytky) vyrábí kvalitní a nadčasové kousky, na kterých můžeš postavit svůj šatník.

A co tenisky? Jednotlivé eco-friendly kousky už dneska běžně najdeš v nabídce těch největších hráčů na trhu jako je adidas (hledej v kolekci Clean Classics nebo sáhni po klasice adidas Parley) nebo Nike (hashtag Space Hippie). Dr. Martens zase přišel s veganskou alternativou svých nejprodávanějších modelů.

Zelených kousků v Queensu je čím dál tím víc, tak si na ně zkus příště vzpomenout, když si budeš pořizovat něco nového. Udělají ti totiž dvojnásobnou radost a planeta ti poděkuje.

📷 JAKO
🧍 Kryštof

Sustainable streetwear v Queensu
Sustainable streetwear v Queensu
Sustainable streetwear v Queensu
Sustainable streetwear v Queensu

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(