☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

TIPS BY JAKO: Jak se doma chytit efektivní vlny

Píše JAKO, 20.03.20


Ahoj, jmenuji je Jakub a živím se jako fotograf. Když nepobíhám někde s foťákem v ruce, tak zpracovávám fotky anebo zařizuju potřebné věci k focení. Momentálně jsem uvězněný doma stejně tak jako ty (aspoň doufám), ale to neznamená konec světa.

Práce z domu je pro mě náročná, protože jsem neklid a rozhodí mě každá maličkost. Není ale není nemožná a dá se zvládnout. Většinou, když mám pracovat z domu, vzpomenu si tak na 100 úkonů, na které nikdy nemám čas. Třeba vytřídit si kabely, srovnat časopisy, promazat disky atd.... Je to známka prokrastinace, určitě to zná každý.

Já s tím bojuju tak, že si udělám seznam věcí, co musím ten den udělat - jak pracovní, tak osobní. Jsem ten typ člověka, co musí mít všechno na papíře a rád škrtá. Odřádkuji si tedy své denní povinnosti, a pak jednu po druhé zaškrtám, když mám splněno. Protože mám problém vydržet u jedné činnosti dlouho, je třeba si stanovit odměny formou přestávek. Za každý náročnější úkol se tedy odměním 5 – 10 minutovou pauzou. Za tu dobu si projedu maily, kouknu třeba, co je nového na Novinkách anebo zkontroluju své soky na Instagramu:))

Aby ten seznam úkolů ale dával smysl, je třeba se zamyslet nad správným rozložením.Než se pustím do jakékoliv práce, projedu maily, jestli tam na mě nečeká nějaká důležitá informace o úkonu, na který se chystám. Uvedu příklad. Mám na seznamu, že se pustím do fotek, které jsem fotil v Queens obchodě. Začnu upravovat, už to skoro mám, a pak si vzpomenu, že bych se měl podívat na mail. Tam hned zjistím, že práci, které sem věnoval celkem dost času, jsem dělat nemusel, protože se změnily plány a priorita je upravit fotky z jiného focení.Takovou chybkou se pak dostávám do zbytečného časového presu. Takže bod číslo 0 je rozhodně kontrola mailu!

Když mám jasno o práci, která mě čeká, pustím se do psaní seznamu. Jak jsem už zmínil, sestavuju si ho chronologicky. Uvedu příklad… Mám nafocené fotky z předešlého dne a je jasné, že dnes musejí být hotové. Takže bod číslo 1) záloha fotek. Následuje třídění, hromadná úprava, úprava jednotlivých fotek, a pak zase záloha. Celé to končí odesláním hotových fotek kolegům. To máme 6 bodů, to není tak zlé. Mezi tím proběhnou asi tak dvě krátké pauzy a já se můžu spokojeně vrhnout na další seznam. Třeba plánování lookbooku, kde postupuju obdobně.

Díky seznamu se držím vždycky na správné stopě a minimalizuju dělání kravin okolo.Ne každému to takhle může sedět, ale mě osobně se to hodně osvědčilo a nemám v plánu to měnit. A ještě jedna důležitá rada na závěr - ke každé práci patří kvalitní hudba a k té náročnější i něco dobrého na zub:)

Tak hodně sil, JAKO💚

TIPS BY JAKO: Jak se doma chytit efektivní vlny
TIPS BY JAKO: Jak se doma chytit efektivní vlny
TIPS BY JAKO: Jak se doma chytit efektivní vlny

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(