☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Vans Ultra Range | Legenda, jak ji neznáte

Píše Klára, 04.08.17

Jak vznikly

Tenisky Vans, to je nesmrtelná klasika. I když to na nich není vůbec vidět, pomalu jim táhne na šedesát. Na ulici Vansky vždycky bezpečně poznáte. Značka si celou tu dobu striktně drží jasnou vizuální linku. Jsou to prostě plátěný placky s gumovou podrážkou, který jsou sice pohodlný, ale nejdřív se musí prošlápnout. Vansky milují hlavně skejťáci, pro které je firma původně začala vyrábět. Kromě toho, že na noze vypadají zatraceně dobře, chrání jim kotníky při extrémní námaze a skvěle drží na prkně.

Dneska už se Vansky nosí prakticky všude, zvládnou betonovou džungli i výlet do terénu. Právě jedno takový dobrodružství stojí u zrodu nejnovějšího modelu Vans Ultra Range, který překvapí svojí siluetou i použitou technologií. Může za to surfař Pat Gudauskas, který svoje oblíbený Vansky nesundaval z nohy. Za tou nejlepší vlnou v nich cestoval od Aljašky až po Hawaii. A když se mu po jednom extrémním výšlapu rozpadly, dostal spásnou myšlenku. Co kdyby se trochu potunily, aby zvládaly jeho náročnej životní styl? S tím naběhnul do Vansu, kde ho vyslechli…no a zbytek už známe. Vznikl outdoorový bratříček Vans Old Skool, kterého si s klidem můžeš vzít na víkend do přírody, a budeš si připadat jako v bačkůrkách. Hodně stylových.

Technologie

Tělo nových Ultra Range je vyrobené z několika vrstev extra prodyšné síťoviny. Díky tomu jsou mnohem příjemnější než klasické plátěné Vansky. Kdo si troufá, může je ve velkých vedrech klidně nosit i bez ponožek. Speciálně pro tyhle boty pak Vans vyvinul technologii UltraCush (název asi odkazuje na divoká kalifornská léta). Představ si odpruženou pěnovou podrážku, která je rovnou spojená s midsole. Noha tak leží přímo na tomhle pohodlném polštářku, nikde nic netlačí a bota zároveň poskytuje perfektní oporu v terénu.

Vznikla pracovní verze nových Vansek, která byla ready na zátěžové testy. Na začátku to byl docela propadák. Firma dala nový model na vyzkoušení sportovcům. A verdikt? Bavila je funkčnost, ale vadilo jim, že tak úplně nevypadají jako Vansky. Ukázalo se, že skloubit vychytanou technologii a vizuální DNA značky je fakt oříšek. Nakonec se to povedlo a úspěšnost tohohle projektu tak můžeš posoudit na vlastí kůži. I když mají boty úplně novou siluetu, díky legendárnímu bočnímu pruhu a waffle podrážce nevypadají jako hi-tech sneakers. Rozhodně jsou sportovnější, ale nemáš pocit, že by spadly z měsíce. Vansu se povedlo vyrobit stylový a ultrapohodlný kousek, co s přehledem zvládne město, pláž i hory v libovolném pořadí.

Vans Ultra Range | Legenda, jak ji neznáte
Vans Ultra Range | Legenda, jak ji neznáte
Vans Ultra Range | Legenda, jak ji neznáte
Vans Ultra Range | Legenda, jak ji neznáte

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(