BLACK FRIDAY: EXTRA SLEVA 20 % NA VŠECHNO a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA.PROZKOUMAT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

XYZ project v Londýně | part 1

Píše Wilhelm Schmidt, 22.09.17

Part 1 – Cesta

Na začátku srpna přijal XYZ project pozvání na showcase od Londýnského uměleckého kolektivu Peekabooluv. Pozvání přijali s podmínkou že pojedou roadtrip style autem z Prahy, přes kanál La Manche. Máme pro vás rekapitulaci jejich času stráveného na cestách a v Londýně.


Studený večer v Praze, a 18ti hodinová cesta v Saabu, naloženém syntetizéry, zářivkami, laserem a čtyřmi lidmi před námi. Cesta skrz Německo, Belgii a Francii. Vyrazili jsme v 1 ráno, aby jsme mohli strávit odpoledne na francouzském pobřeží. Volba hudby byla limitována kazeťákem a CD playerem v Saabu, takže jsme poslouchali skvělé album Drab Majesty – The Demonstration (asi 3× za sebou), pak klasiku Jan Jelinek – Loop Finding Jazz Records, a 80s synthpop MEGAMIX. Dorazili jsme do Dunkerque kolem třetí hodiny odpoledne, a zaparkovali hned u moře. Vydali jsme se na procházku po pobřeží.

XYZ project v Londýně | part 1

Došli jsme až k pláži, kde vrcholila roku 1940 bitva u Dunkerque, o které nedávno vyšel Nolanův film. Bylo cítit, že se město snaží z filmu těžit, reklamy na “Christopher Nolans Film Tour” byly přítomné na každém druhém rohu.

XYZ project v Londýně | part 1

Začalo pršet. Zašli jsme do hospody na klasické cafe au lait a kotel mušlí za 10 euro. Trajekt jsme měli zarezervován na 18:00, takže času bylo dost. Město bylo vesměs prázdné, což bylo trošku zvláštní, ale možná to bylo nepříznivou předpovědí počasí.

Trajekt byl jako vždy zážitek pro všechny, a tentokrát se nalodění obešlo bez kontroly kufru, a zbytečného chaosu. Za 20 minut od přejetí hranic jsme spali na zádi lodi. Po asi 45ti minutách jsme byli vzbuzeni hlášením o příjezdu, a v dálce jsme spatřili bílé útesy Doveru. Ve venkovní části lodi byla cítit vůně moře míchající se se smradem rybiny a maríny, což znamenalo to že se budeme každou chvíli přemistovat do aut.

XYZ project v Londýně | part 1

Po cestě z Doveru jsme spatřili Banksyho nový mural, vlajku evropské unie, ze které tesá člověk jednu hvězdu. Výstižný komentář Brexitu. Příjezd do večerního Londýna byl skvostný, přejezd celým Londýnem a nasledným zjištěním že nás navigace směruje někam do Irska byl méně skvostný. Všechno dobře dopadlo a večeří posléze byl špinavý olejovitý Chicken Cottage 100 metrů od našeho ubytování na Muswell Hill. Spánek v posteli byl příjemná změna od opírání se o Yamahu DX-7 v autě.

XYZ project v Londýně | part 1
XYZ project v Londýně | part 1

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(