☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

XYZ project v Londýně | part 2

Píše Wilhelm Schmidt, 23.09.17

Part 2 – Event

Párty se konala v industriálním komplexu v severní části Londýna. Návštěvníci byli navedeni zářivkami do prostoru, jak už to bývá u XYZ zvykem.

XYZ project v Londýně | part 2

Hlavní instalace spočívala v kovových ohnutých profilech naaranžovaných do geometrického rastru a mezi nimi blikající zářivky. Kluci si také našli v komplexu dřevěné latě a velké zrcadla, které použili na odraz hlavního elementu instalace – programovatelný laser. Celý den se nesl v duchu chaosu a nestíhání, což je vlastně docela standard u akcí, které nejsou v klasických klubech, nebo gig-ready venues. Hlavní organizátoři ještě sháněli alkohol a stavěli bar, takže všechno od zvuku, samotných zvukových zkoušek po samotnou instalaci a vyklízení prostoru zbylo na XYZ.

XYZ project v Londýně | part 2

Když jsme uklízeli velký železný stůl, tak jsme zabloudili do pokoje jednoho z rezidentů, kde byla postel a postavená svatyně Friedy Kahlo. Od této chvíle začínal trošku bizár. Později nás pár nahatých rezidentů přerušil při cigaretové pauze. Prý jdou natáčet něco do vířivky (nafukovací, poloprázdný bazének ala výprodej v OBI), a jestli se můžeme trošku posunout.

Latě na konstrukci se našli, zavěšujeme malířské fólie, za které se dají zrcadla na odraz dříve zmíněného laseru.

Zvuk dorazil a všichni jsme se trošku zhrozili. Známý Bratislavský model KBI neboli Každá Bedna Iná. Subwoofer měl na straně díru, jelikož ho někdo prokopl. Ale tak první větší solo akce v Londýně a horší to snad už nebude. Pak člověk z rentálu vytáhl odposlechy ala Genius PC repráky. Tohle byl trošku problém, jelikož Adam Sinclair, Oliver Torr a Tim Roth měli s sebou pouze vinyly, na které je potřeba mít aspoň napůl použitelný odposlech.

XYZ project v Londýně | part 2

Slečna, která měla v pokoji svatyni Friedy Kahlo, měla na sobě bambusovou korunu, sukni a nic jiného. Prý je vedle párty na téma Lví Král. Prý pak přijdou tančit k nám.

Akci rozehřál Tim Roth svým leftfield housovým setem. Po něm rozezněl prostor projekt XYZ live, který také probudil dřímající laser, na kterém je postaven koncept živého vystoupení XYZ. O soundtrack se postaral Oliver Torr a London based muzikant Sunnbrella, s pomocí syntezátorů a přeefektované kytary.

XYZ project v Londýně | part 2
XYZ project v Londýně | part 2

Po hodinové XYZ live performance nastoupil Phelan Kane. 45ti letý muzikant, který v 90s hrál s naším oblíbencem na Mute Records – Fad Gadget a produkoval mnoho zásadních kapel. Přijal naše pozvání už podruhé, poprvé jste ho mohli vidět na naší akci Monolith2 v Praze. Připravil si pro nás hardware only liveko, pohybující se kolem ambientu, breakbeatu, technu, a IDM.

Po Phelanovo live setu následoval 3 a půl hodinový back to back set Adam Sinclair x Oliver Torr. V tuto chvíli byl dancefloor i bar plný. Set se nesl v duchu leftfield housu, s výstřelky techna, ambientu a EBM. Na konci setu se přidal na další cca 2 hodiny Tim Roth, a všichni tři zakončili noc selekcí rock n rollu, disca a synthpopu. Což pokud jste návštěvníky akcí XYZ invites, je docela normální.

XYZ project v Londýně | part 2

Akce skončila kolem 5. ranní, jelikož přijel člověk z rentálu pro zvuk.. A možná to bylo i dobře, pomalu ale jistě začínalo být obecenstvo ‘společensky vyčerpané’.

V průběhu akce se v prostoru také konala výstava. Pražští vystavovaní umělci byli Kateřina Kabelková, Oliver Torr a Tausig O zbytek prací se postarali Akira Trees, Beatrice Baronaite, Veronica Viacava a Francesca Poncetta. V průběhu noci byl také promítaný film od Alkaios Spyrou – ''How to Dissapear and Start a New Life“.

XYZ project v Londýně | part 2
XYZ project v Londýně | part 2

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(