☃️ Zažij vánoční pohodu v teple zimního streetwearu a navíc, DOPRAVA a VRÁCENÍ až do 15.1. ZDARMA. ZAŽÍT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Že svět není černobílej? Řekni to Joshuovi!

Píše Šimon, 16.03.22

Kalifornský umělec Joshua Vides, jehož podpisem je kromě osobitýho stylu kresby především věrnost černobílý „barevný“ kombinaci, stvořil společně s Converse kolekci, která nachází inspiraci v autorově dosavadní tvorbě. Při pohledu do designérova životopisu ti bude hned jasný, že ke streetwearu a motivům inspirovaným graffiti tíhnul odjakživa. Teda v dětství možná chtěl být kosmonautem, popelářem nebo chovatelem dinosaurů, ostatně jako spousta ostatních kluků, ale o tom se tam nic nepíše.

Že svět není černobílej? Řekni to Joshuovi!

Joshuova inklinace ke streetwearu je víc než zjevná z jeho minulých angažmá v New Balance nebo skateboardový značce The Hundreds. Stále markantnější průnik ležérního streetwearu a světa návrhářské módy a luxusu pak ilustruje autorova spolupráce s brandy Fendi či BMW.

Že svět není černobílej? Řekni to Joshuovi!

Nutno říct, že v případě Converse nejde o autorův první počin – spolu se značkou se podílel na kolekcích ve spolupráci s brandy MA®KET a MCA Chicago – teprve podruhé však stanul před skicákem úplně sám. Plodem první „samostatný“ spolupráce přitom bylo pouhých 30 párů tenisek, jejichž svršek vždy tvořilo jedno z pláten nesoucích autorovy malby. Současná kolekce je proto první reálnou příležitostí, jak dostat kus Joshuova umění, zvěčněnýho na kouscích od Converse, do svýho botníku či šatníku. Následující video přitom dokazuje, že umění není žádná sranda, ale nebezpečná a náročná vědecká disciplína!

Všechny části kolekce, jejíž dominantou je trojice tenisek, jsou vyvedený v černý a bílý. Vynikají tak kontrastem svýho sportovního rodokmenu a přirozený elegance. K té se navíc přidává praktičnost v podobě snadný kombinovatelnosti se zbytkem šatníku. Je teda nutný přiznat, že je v některých případech vykoupená nepraktičností choulostivýho sněhobílýho podkladu, ale tak už to holt na světě je. Prostě není černobílej. Anebo jo?! Joshuovu kolekci u nás najdeš co nevidět, tak bedlivě sleduj kategorii věnovanou Converse!

Foto a video: Converse

Že svět není černobílej? Řekni to Joshuovi!
Že svět není černobílej? Řekni to Joshuovi!
Že svět není černobílej? Řekni to Joshuovi!

Přečti si ještě něco!

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(