Queens Black Friday 2017: prodali jsme tenisky a streetwear za 10,5 milionů Kč

Black Friday 2017 v Queensu: prodali jsme tenisky a oblečení za 10,5 mega

Máme za sebou každoroční svátek všech výprodejů, tradiční Black Friday. V Queensu jsme se poučili z minulého roku a abychom se vyhnuli přetížení serveru, nezahltili kolegy ve skladu a společně s dopravci zvládli logistiku, rozložili jsme tentokrát slevy do celého týdne, který vyvrcholil pátkem 24. listopadu. Milovníci tenisek si tak mohli v poklidu vybírat a my jsme přes víkend stihli jejich objednávky bez stresu připravit k odeslání. 

Jak u nás vypadalo listopadové nákupní šílenství v číslech? Letos jsme do toho pořádně šlápli a nahodili slevy od 25 do 70 % na většinu sortimentu na eshopu, tedy přes 50 000 produktů. Nejvíc to bylo skoro 5 000 Kč na jednom kousku. Zájem byl obrovský. Lidi u nás nakoupili za 10,5 milionů Kč, což je o 51 % víc než v běžném týdnu. Návštěvnost eshopu byla dvakrát vyšší než v jiné dny. Souboj mezi teniskami a streetwearem byl celkem vyrovnaný, oblečení lehce vedlo. Nejvíce frčely značky Nike, adidas, Jordan a Vans. Tenisek jsme prodali 2 400 párů, největší zájem byl o Nike Duckboots, adidas NMD Goretex a Vans Old School.

Slevový týden jsme klasicky promovali v našich online kanálech: na Facebooku, Instagramu a Twitteru. Neměli jsme speciální kampaň, jen jsme zintenzivnili komunikaci, která kulminovala v pátek 24. listopadu. Celotýdenní dosah výprodejových příspěvků na sociálních sítích byl 350 000 uživatelských účtů na Facebooku a 145 000 na Instagramu.

27. 11. 2017


Zpět