🎉 Disney slaví 100 let, oslav to s námi. PROZKOUMAT
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Přejít k obsahu:

Zelenější Queens.


Provoz


Svítíme LEDkami

LED žárovky spotřebují o 70 až 90 % méně energie než jiné zdroje světla. Vydrží svítit i deset let a nejsou v nich těžké kovy, vzácné plyny ani jiné škodlivé látky.

Třídíme odpad

Každý z nás vyprodukuje v průměru 300 kg odpadu ročně. Dobrá zpráva je, že 80 % z něj se dá recyklovat. A rozhodně to má smysl. Jedna tuna recyklovaného papíru zachrání 14 stromů.

Čistíme šetrně a bez chemie

V prodejnách, kanceláři i ve skladu používáme jen ekologickou drogerii a čisticí přípravky. Jsou stejně účinné jako ty klasické a neničí naši planetu.

Odbourali jsme PET lahve

Naši zaměstnanci mají speciální skleněné lahve na pití a plní si je vodou z kohoutku. Jen v ostravském skladu tak ušetříme 14 PET lahví denně.

Na našich akcích nenajdeš jednorázové plasty

Plastové kelímky, talířky ani příbory na Queens eventy nepatří.

Omezili jsme tisk a máme recyklovaný papír

Všechny daňové doklady od nás dostaneš elektronicky, když si to budeš přát. Na papír šetrný k přírodě dáváme jen to, co tam ze zákona musí být. Zrušením papírových dokladů jsme ušetřili 570 kg papíru ročně.

Logistika


Použité krabice schováváme, skartujeme a děláme z nich výplň do balíků

Díky našemu šikovnému chroustacímu stroji jsme se rozloučili s bublinkovou fólií - ročně tak ušetříme skoro dva kilometry plastu. Krabicová drť sice trochu práší, většinu oblečení ale výrobci dodávají v ochranném sáčku, tak se nemusíš bát. A tenisky vždy posíláme double-boxed. Až si svůj poklad vybalíš, dej výplň do kontejneru na papír.

Na velké objednávky máme recyklovatelné krabice

Používáme klasické lepenkové krabice bez potisku, které perfektně plní svůj účel. Ochrání zboží na cestě k tobě, dají se použít opakovaně a až doslouží, můžeš je bez problémů vytřídit. Lepíme je papírovou páskou s lepidlem na bázi kaučuku.

Na menší objednávky máme recyklované pytle s certifikátem Blue Angel

Jsou vyrobené z použitých plastů a dají se recyklovat. Díky nim jsme ušetřili kolem 18 000 klasických jednorázových igeliťáků ročně.

Ne plastovým taškám

Naše nákupní tašky jsou z neběleného recyklovatelného papíru. Jejich výroba je sice ekologicky náročnější než u těch plastových, v přírodě se ale bez problémů rozloží.

TIP: Velký palec nahoru od nás dostaneš, když si na nákup přineseš svoji oblíbenou látkovou tašku. A když už půjdeš do té papírové (nebo plastové), doporučujeme ji používat opakovaně.


Produkty

Streetwear a udržitelnost - jde to vůbec dohromady? Ponořili jsme se do toho a zjistili, že to není tak beznadějné, jak by se mohlo zdát. Streetwear značek, které myslí zeleně, pomalu přibývá. Na webu jsme pro tebe připravili přehledné filtry, ať jejich produkty nehledáš jako jehlu v kupce sena.

Pod označením “Eco-friendly” najdeš oblečení a tenisky vyrobené způsobem šetrným k přírodě. V kategorii “Vegan” jsou zase kousky, co neobsahují žádné materiály živočišného původu. Všechny informace ověřujeme u výrobců a obě kategorie postupně plníme novými věcmi.

Streetwear Capsule Wardrobe

Zodpovědný přístup k módě neznamená, že si odteď musíš kupovat jen věci s bio-eko-sustainable štítkem. To je samozřejmě velký plus, ale nejjednodušší je začít u toho, co už máš. Jakmile si v šatníku uděláš pořádek a zůstanou ti jen kvalitní a nadčasové kousky, co perfektně sedí, nosíš je s láskou a dají se mezi sebou kombinovat, nebudeš mít nutkání pořizovat si spousty nového oblečení každý měsíc.

Naše tipy na udržitelný šatník, co tě nezruinuje a má swag, najdeš tady.

Chceš vědět, jak na streetwear capsule wardrobe? Mrkej na 10 nesmrtelných kousků pro kluky a holky, co budou trendy i za 10 let.

Ups! Vypadá to, že tvůj prohlížeč je velmi starý. Doporučujeme ho upgradovat. Naše stránky v něm nemusí fungovat správně ;(