Naše mise

Ve Footshopu nechceme kázat nebo říkat, že to děláme lépe než ostatní. Spíš se chceme snažit posouvat vlastní hranice a dělat věci lépe než předtím. Věříme, že když se každý, zda už člen naší Footshop crew nebo náš zákazník, víc zamyslí nad tím, co kupuje, jak kupuje, co vyhazuje kam a proč, budeme se nejen vzájemně inspirovat, ale dokážeme reálně ovlivnit i tuto kulturu, společnost, nebo zemi… I proto mezi naše priority zařazujeme udržitelnost. Co to přesně tedy bude pro Footshop znamenat? Nově označujeme štítkem “Sustainability” produkty, které splňují některé z našich krtitérií udržitelnosti. Tyto kritéria jsou v souladu s mezinárodními certifikáty a jejich bližší popis můžete najít v sekci níže. Chceme takto podpořit značky, které aktivně usilují o ekologické inovace a tím významně pomáhají snižovat ekologickou stopu výrobních procesů.

Naše projekty

Udržitelné produkty

Nejprodávanější


Naše kritéria udržitelné módy

Během posledních let vzrůstá zájem o udržitelnou módu a my jsme si toho vědomi, proto jsme přišli se systémem označování udržitelných produktů. Výrobky jsou označené štítkem „sustainable“ pokud splňují minimálně jeden z níže uvedených atributů. Tyto atributy vycházejí z mezinárodně uznávaných certifikací.

Finer Cotton / Better Standard Cotton

Označení Lepší bavlny maji produkty, které získali mezinárodní ocenění BCI. BCI zaručuje, že bavlna, která je použita v produktech pochází z udržitelnější produkce než konvenční bavlna. Taková bavlna byla vypěstována za ekologičtějšího využití vody a s nízkým užíváním chemických hnojiv a pesticidů, což významně pomáhá snižovat ekologickou stopu pěstování bavlny.

The eco-friendly label

Označení Šetrné k životnímu prostředí mají výrobky, které jsou vyráběny ekologičtějšími procesy, jenž využívají méně vody, energie a chemikálií. Pod touto značkou jsou umístěny výrobky s mezinárodními certifikacemi, jako je bluesign®, standard 100 od OEKO-TEX® a MADE IN GREEN od OEKO-TEX® a další.

Organická bavlna

Organická bavlna: Produkt s tímto štítkem je vyrobený převážně za použití organické bavlny, která se vyrábí bez použití syntetických pesticidů, hnojiv a geneticky modifikovaných semen.

Primeblue

Primeblue je vysoce výkonný recyklovaný materiál vyrobený částečně z plastu Parley Ocean Plastic (tj. upcycklovaný plastový odpad zachycený na odlehlých ostrovech, plážích, pobřežních komunitách a na pobřežích, který brání znečištění našeho oceánu). Primeblue patří k hlavním inovativním materiálům vytvořeným adidasem.

Primegreen

Primegreen je inovativní materiál vyvinutý společností adidas. Výrobky, které nesou tento štítek, jsou vyrobeny ze 100% udržitelného materiálu, který neobsahuje čistý plast.

Recyklovaný materiál

Výrobky s tímto štítkem jsou vyrobeny převážně z recyklovaných materiálů získaných především ze starého odpadu, jako jsou plastové lahve a oděvy. Tyto produkty mají menší ekologickou stopu a to díky způsobu zpracování a využití odpadních materiálů namísto prvomateriálů.

Reecycled

Štítkem ReeCycled označuje Reebok produkty, které jsou minimálně z 30% hmotnosti produktu z recyklovaných materiálů. U obuvi se jedná o svršek. Výrobky navíc neobsahují nový polyester.

Reegrow

Výrobky s tímto štítkem jsou vyráběny z alespoň 50% z rostlinných nebo přírodních materiálů. ReeGrow materiál vznikl na základě závazku Reebok k omezování používání umělých materiálů.

Parley Ocean Plastic™

Je materiál vytvořený z recyklovaného plastového odpadu, který byl zachycen na plážích a pobřežních komunitách před dosažením oceánu. Společnost Parley for the Oceans spolupracuje s partnery na sběru, třídění a následné přepravě zachyceného odpadu (zejména PET lahví) dodavatelům firmy adidas, kteří z něj následně vyrábí přízi. Tato příze je legálně chráněna ochrannou známkou. Používá se jako náhrada panenského plastu při výrobě vysoce výkonného sportovního oblečení kolekcí adidas x Parley.

Vegan

Produkt s tímto štítkem je vyroben z veganských alternativ živočišných materiálů nebo přísad, jako je kůže či peří, aby ti nabídl veganskou alternativu.